Andre tap for sesongen – nå retter vi blikket mot Europa League – Sola

Andre tap for sesongen – nå retter vi blikket mot Europa League

Det var duket for toppoppgjør i Åsenhallen onsdag kveld, da vi tok imot Larvik HK. Hele 855 tilskuere trosset kulda for å oppleve en spennende håndballkamp, og det fikk de – med flammer, 7 mot 6 spill og høy intensitet. Dessverre endte det med at Larvik kunne reise hjem med begge poengene etter en jevn kamp.

Et jevnt oppgjør fra start
Tilskuerne fikk se to tente lag som fulgte hverandre tett det første kvarteret. Larvik fikk et lite overtak og var oppe i en tremålsledelse, men Sola svarte raskt ved å legge om til 7 mot 6. Det ga uttelling, og etter 19 minutter sto det 8–8 på tavla. Da lagene gikk inn til pause var Sola-jentene i føringen på stillingen 14-13, og publikum kunne ta seg en pustepause før en intens 2.omgang skulle starte.

God Larvik periode avgjorde
Andre omgang startet på samme måte som den første, med to lag som fulgte hverandre tett.  Sola fortsatte med sitt 7 mot 6-spill, noe som skapte mange gode muligheter. Men Larvik var smarte og straffet hjemmelaget med flere scoringer i det tomme målet etter avkast og på hjemmelagets tekniske feil. Med 13 minutter igjen sto det fortsatt bare to mål mellom lagene, men Larvik dro ifra og ledet på det meste med 5 mål. Gjestene tok grep om kampen, og til slutt endte det 33–30 til Larvik.

Ny kamp, nye muligheter
Tapet betyr at Sola faller ned til tredjeplass på tabellen, og dette var jentens andre nederlag denne sesongen. Men laget kan ikke dvele for lenge over tapet. Allerede søndag står en ny utfordring for tur, når de reiser til danmark for å møte danske Ikast i Europa League. Forberedelsene er i gang, og lørdag setter de seg på flyet, klare for å kjempe om sesongens første europacup-poeng.

Banens beste ble Kaja Haugseng, mens Solas toppscorer ble Malin Holta med sine 9 mål! 

Tusen takk til vårt flotte publikum som trofast heiet oss frem gjennom kampen med trommer, bjeller, flagg og Sola-skilt! Vi håper å se dere alle igjen i Stavanger Idrettshall den 19. januar da Borussia Dortmund kommer på besøk til vår første hjemmekamp i Europaligan! Heia Sola!